شاید همه ما تابه‌حال به این فکر افتاده‌ایم که چیزی را که مختص خود ماست خلق کنیم.

به آخرین باری فکر کنید که جرقه خلق چیزی نو که مختص خود شما باشد در ذهنتان زده شد. این چیز می‌تواند یک کار یا محصول جدید، انجمن یا گروهی از افراد، یک آموزش، یک برند و یا حتی شروع امری انسان‌دوستانه باشد. هر چیزی که باشد مطمئنا به حضوری قوی در فضای مجازی احتیاج دارد.
هرروزه افراد زیادی را می‌بینیم که قصد دارند کسب و کار و یا فضای شخصی خود را در دنیای اینترنت ایجاد و یا پررنگ‌تر کنند. در این راه شاید سؤالات زیادی برای افراد پیش بیاید و ممکن است سعی و خطاهایی را بکنند که بسیاری دیگر پیش از این آنها را تجربه کرده‌اند. مسلما دانستن این تجربیات سرعت پیشرفت و رشد را دوچندان خواهد کرد.

 

مزایای داشتن وب‌سایت

  • شما مالک تام‌الاختیار آن هستید. (برخلاف شبکه‌های اجتماعی که کنترلی روی تغییرات آن ندارید)
  • می‌توانید شکل و ظاهر و حال و هوای آن را مطابق سلیقه‌تان شکل دهید.
  • می‌توانید اطلاعات تماس مخاطبین خود را جمع‌آوری کنید.

 

همانطور که می‌دانید ساخت یک وب‌سایت مانند گذشته یک پروسه طولانی و طاقت‌فرسا نیست. شما می‌توانید با سایت‌ساز برساوب تنها با چند کلیک و در عرض کمتر از نیم ساعت وب‌سایت اختصاصی خود را داشته باشید. چند نکته که بهتر است قبل از شروع آنها را در نظر بگیرید:

 

هدف از ساخت سایت

پیش از آن که شروع به ساخت سایت خود می‌کنید از خود بپرسید چرا من می‌خواهم یک سایت داشته باشم؟ این وب‌سایت مرا به کدام هدفم می‌رساند؟ وب‌سایت شما قرار است چه چیزی به بازدیدکنندگان شما ارائه کند؟ در اولین گام شما با شور و اشتیاق به دنبال این کار می‌روید اما رفته رفته برای شما درآمد و اعتبار را به ارمغان خواهد آورد. از همان روز اول روی درآمدزایی تمرکز نکنید.
هنگام طراحی و چینش سایت خود روی هدف متمرکز باشید. به عنوان مثال اگر شما یک عکاس هستید و می‌خواهید افراد با شما تماس بگیرند و به شما مراجعه کنند، مطمئن شوید که در دسترس‌ترین آیتم ممکن در وب‌سایت شما شماره تلفن و یا فرم تماس یا رزرو شماست.

 

شناختن مخاطب سایت

پس از این که هدف اصلی وب‌سایت خود را مشخص کردید شناختن مخاطبان و مشتری‌های بالقوه‌تان کار آسانی می‌شود. این که در وب‌سایت شما دنبال چه چیز هستند و چه چیز جدیدی می‌توانید به آنها ارائه کنید که نسبت به رقبای خود برتری داشته باشید.

انتخاب دامنه
دامنه یا Domain همان آدرس سایت شماست. برای مثال دامنه وب‌سایتی که در آن هستید barsaweb.com است. (به پسوند دامنه که اینجا com است TLD نیز گفته می‌شود.)
برای وب‌سایت خود دامنه و اسم جذابی انتخاب کنید که در ذهن بماند. دامنه اکثر وب‌سایت‌های موفق معمولا کمتر از ۱۰ کاراکتر است. اگر برای شما هم ممکن است دامنه‌ای انتخاب کنید که کمتر از ۱۰ حرف داشته باشد. یک خبر خوش هم برای شما داریم: با دریافت هر یک از پلن‌هایش رکتی برساوب علاوه بر این که می‌توانید هر دامنه‌ای که دوست دارید را برای خود ثبت کنید و وب‌سایت خود را به آن متصل نمایید، یک دامنه .ir رایگان نیز به شما تعلق خواهد گرفت.

 

انتخاب دامنه وب‌سایت

دامنه یا Domain همان آدرس سایت شماست. برای مثال دامنه وب‌سایتی که در آن هستید barsaweb.com است. (به پسوند دامنه که اینجا com است TLD نیز گفته می‌شود.)
برای وب‌سایت خود دامنه و اسم جذابی انتخاب کنید که در ذهن بماند. دامنه اکثر وب‌سایت‌های موفق معمولا کمتر از ۱۰ کاراکتر است. اگر برای شما هم ممکن است دامنه‌ای انتخاب کنید که کمتر از ۱۰ حرف داشته باشد. یک خبر خوش هم برای شما داریم: با دریافت هر یک از پلن‌های شرکتی برساوب علاوه بر این که می‌توانید هر دامنه‌ای که دوست دارید را برای خود ثبت کنید و وب‌سایت خود را به آن متصل نمایید، یک دامنه .ir رایگان نیز به شما تعلق خواهد گرفت.

 

لوگو وب‌سایت

لوگو یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های هویت برند شما چه در فضای آنلاین و چه بیرون از آن محسوب می‌شود. لوگو وب‌سایت شما مانند پرچمی است که معرف یک کشور است. با محبوب شدن وب‌سایت شما همه لوگو آن را بخاطر خواهند سپرد؛ حتی اگر نام آن را فراموش کنند.

 

محتوا وب‌سایت

محتوا مانند ستون فقرات وب‌سایت شما عمل می‌کند. بدون محتوا وب‌سایتی وجود نخواهد داشت. اگر محتوایی داشته باشید که به دردبخور و جالب باشد هیچ چیز جلودارتان نخواهد بود. البته محتوای شما باید منحصربه‌فرد، مفید و بهینه شده برای سئو باشد.
بهتر است پیش از شروع به راه‌اندازی طراحی سایت خود چند خطی برای توضیح کسب‌وکار و همچنین تصاویری مناسب برای وب‌سایتتان آماده کنید. از محتوای تکراری و کپی شده از سایت‌ها دیگر به هیچ عنوان استفاده نکنید. این کار باعث کاهش اعتبار وب‌سایت شما می‌شود.
البته توجه داشته باشید که محتوای شما فقط و فقط شامل موارد مهم باشد. از طولانی کردن مطالب و تکرار جملات شبیه به هم خودداری کنید و در هر جمله نکته جدیدی را به مخاطب برسانید.

آیا برنامه‌ریزی‌های خود را انجام داده‌اید؟ وقت را تلف نکنید. برای شروع ساخت یک وب‌سایت همین حالا قدم اول را بردارید. اگر سوالی دارید با ما تماس بگیرید.